17.06.2019 Tworzymy wianki na noc świętojańską – bezpłatne warsztaty dla dzieci

 

 

Czas przygotować wianki na noc świętojańską! 22 czerwca organizujemy warsztaty, na których dzieci poznają sztukę bibułkarstwa i wykonają oryginalne papierowe kwiaty. Udział w zajęciach jest bezpłatny!

Już wkrótce maluchy odwiedzające nasze Centrum cofną się w czasie, aby poznać niemal wymarłą sztukę bibułkarstwa. Wywodzące się z Małopolski tradycyjne rzemiosło jest stopniowo zapominane, ale w dalszym ciągu kultywowane przez twórców ludowych, którzy starają się zachować ciągłość tradycji. Kolorowe kwiaty stworzą wianki, które zgodnie z tradycją przydadzą się podczas najkrótszej nocy w roku, czyli nocy świętojańskiej.

Do powstania prac posłużą różne rodzaje bibuły, tj. najmocniejsza krepina, bibuła karbowana oraz najdelikatniejsza, przypominająca pojedynczą warstwę serwetki. Różnokolorowy materiał będzie wycinany, skręcany, zwijany i rolowany, tak aby nadać kwiatom niepowtarzalny wygląd. Powstaną polne kwiaty - maki, astry, malwy oraz róże, które upięte razem stworzą kolorowe wianki. Zajęcia mają na celu ćwiczenie zdolności manualnych dzieci, prezentowanie osiągnięć polskiej sztuki ludowej oraz przypominanie o bogatych zwyczajach słowiańskich. 

Warsztaty kreatywne odbędą się 22 czerwca. Zajęcia będą prowadzone od 12.00 do 16.00. Wstęp bezpłatny. 

Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Krasne Krasne 20 B

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 10.00 - 19.30
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty